bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 10.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Potrebujete novú modernú web stránku? Chcete predávať cez svoju web stránku? eShop, CMS, SEO optimalizácia, jednoduchý a prehľadný dizajn.
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Teplo a komfort doslova na mieru

Panther Condens, závesný kondenzačný kotol
Panther Condens, závesný kondenzačný kotol

Kedysi sa pri hľadaní vhodného spôsobu vykurovania dalo vyberať len z dvoch či troch typov kotlov. Tie časy sú však nenávratne preč. V súčasnosti je možností – ako si dopriať teplo domova – podstatne viac.

A pokiaľ ide o kondenzačné kotly, môžete si vybrať riešenie ušité doslova na mieru. Stačí pritom nazrieť do širokého portfólia závesných i stacionárnych vykurovacích zariadení značky Protherm. Teplo a  komfort totiž až v polovici všetkých inštalácií na Slovensku vykúzľujú kotly tejto značky.

Riešenie pre najnáročnejších

Stacionárny kondenzačný  kotol Lev Heliotwin 20KKZ150
Stacionárny kondenzačný kotol Lev Heliotwin 20KKZ150

Chcete si dopriať príjemne teplo v dome či byte, k tomu horúcu sprchu pre vás a súčasne plnú vaňu pre iného člena rodiny? Umožní to kondenzačný závesný kotol Tiger Condens. Hodí sa do každej modernej domácnosti, aj pokiaľ ide o viac ako jednu kúpeľňu či väčšie nároky na dodávku teplej vody. Aj keď nedisponuje robustným zásobníkom, dokáže zabezpečiť potrebné množstvo teplej vody v rekordne krátkom čase. Hoci majú jeho dva zabudované vrstvené zásobníky objem len 42 litrov, z výkonového hľadiska ich možno porovnať s klasickým zásobníkom s objemom 120 litrov. Kotol Tiger Condens môžete vďaka jeho kompaktnosti a malým rozmerom umiestniť kamkoľvek.

Výkonný, elegantný a malý

Tiger Condens, závesný kondenzačný kotol
Tiger Condens, závesný kondenzačný kotol

Ak hľadáte elegantné, malé, ale pritom výkonné vykurovacie zariadenie, stavte na závesný kondenzačný kotol Panther Condens. Má veľmi nízky minimálny výkon 3,9 kW, výborné parametre ohrevu a súčasne patrí k najmenším kondenzačným kotlom značky Protherm. Hmotnosť nižšia ako 40 kg a kompaktné rozmery zjednodušujú inštaláciu kotla aj v menších priestoroch. Kotly Panther Condens sa vyrábajú v prevedeniach kombi (s prietokovým ohrevom teplej vody), alebo systémové kotly (len na kúrenie s možnosťou pridania externého zásobníka teplej vody), a to v troch výkonových radách so širokým rozsahom modulácie výkonu. Charakteristický je pre ne intuitívny spôsob obsluhy, moderná elektronika či nerezový kondenzačný výmenník. V bohatej ponuke vykurovacích zariadení nájdete aj závesný kondenzačný kotol Lev 28 KKO. Vyznačuje sa veľkým modulačným rozsahom výkonu od 5 kW do 29 kW. Prispôsobuje sa skutočnej potrebe tepla vykurovaného objektu modulovaním výkonu a pri prekročení jej nastavenej hodnoty dochádza k automatickému vypnutiu režimu vykurovania. Kombinácia kotla Lev 28 KKO s externým nepriamo ohrievaným zásobníkom s objemom 115 litrov predstavuje efektívny spôsob prípravy teplej vody, a to pri zachovaní ekonomickej prevádzky. Ide totiž o ekologické vykurovacie zariadenie, ktoré spolu s ekvitermickou reguláciou a snímačom vonkajšej teploty, dosahuje zaujímavé úspory energie.

Teplo aj vďaka slnku

Závesný kondenzačný kotol Lev 28 KKO
Závesný kondenzačný kotol Lev 28 KKO

Jeden z najhospodárnejších spôsobov vykurovania predstavujú aj kondenzačné kotly typu Lev v stacionárnom prevedení. Umožňujú domácnostiam rýchlejšiu návratnosť investície do vykurovania. Šetria náklady na energiu potrebnú na kúrenie i ohrev teplej vody. Solárna zostava s kondenzačným kotlom vhodná pre ktorúkoľvek domácnosť, ale najmä pre novostavby rodinných domov nesie názov Lev Heliotwin 20 KKZ150. Je určená na vykurovanie, ale aj prípravu teplej vody, čo umožňuje vstavaný 150 l vrstvený zásobník. Prednostne ohrev vody zabezpečuje solárny výmenník. Ak je však slnečného žiarenia vonku málo, teplú vodu ohrieva doskový výmenník kondenzačného kotla. Využitím slnečnej energie dochádza až k 60 %-nej úspore ročných nákladov na ohrev teplej vody. Pre vykurovanie sa výkon kotla pohybuje v rozmedzí od 3,8 kW do 20 kW (pri teplotnom spáde 80/60 °C). Pre ohrev teplej vody sa rozsah výkonu zvyšuje od 3,8 kW až do 24 kW. K systému možno pripojiť jeden alebo dva ploché solárne kolektory typu drain-back, pričom štvorčlenná domácnosť si pohodlne vystačí len s jediným kolektorom.

Významné úspory energie

Závesný kondenzačný kotol Tiger Condens
Závesný kondenzačný kotol Tiger Condens

Receptom na komfortné bývanie môže byť aj stacionárny kondenzačný kotol Lev 25 KKZ90. Má vstavaný zásobník teplej vody s objemom 90 litrov, v ktorom je ohrev vody zabezpečený vrstveným spôsobom cez doskový výmenník. Súčasťou kotla je nerezový kondenzačný výmenník a smaltovaný vrstvený zásobník s vylepšenou izoláciou, ktorá minimalizuje tepelné straty. Významné úspory prináša nielen vstavaná ekvitermická regulácia, ktorá prispôsobuje vykurovanie vonkajšej teplote vzduchu, ale aj použitie vysokoúčinného čerpadla s výrazne menším príkonom elektrickej energie. Jednou z výhod všetkých stacionárnych kotlov typu Lev je jednoduchá doprava na miesto ich inštalácie. Umožňuje to ich dômyselná konštrukcia, ktorá dovoľuje rozdeliť kotol na dve časti s ľahšou manipuláciou. Ak napríklad kotol potrebujete dopraviť hore či dole točitým schodiskom, alebo do ťažko prístupného miesta, vďaka tejto možnosti rozdelenia kotla to nebude problém. Kotly sa ovládajú ľahko, čo umožňuje ovládací panel s veľkým podsvieteným textovým LCD displejom. Na ňom sa zobrazujú všetky potrebné údaje. Celé ovládanie funguje na princípe „jedno tlačidlo = jedna funkcia“.

Viac informácií o závesných i stacionárnych kondenzačných kotloch získate na www.protherm.sk a www.tigerprevsetkych.sk.

Text a foto: Protherm

 

19.4.2015

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
A-INVENT
JOYCE 1-2-3 Spojeno
Dni drevostavieb
PROSPEKTA s.r.o.
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   TČ vzduch-voda
 
created by: CTS Europe s.r.o.
X