bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 10.07.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Potrebujete novú modernú web stránku? Chcete predávať cez svoju web stránku? eShop, CMS, SEO optimalizácia, jednoduchý a prehľadný dizajn.
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Kompaktné tepelné čerpadlo s nadčasovým dizajnom

Tepelné čerpadlo aroTHERM
Tepelné čerpadlo aroTHERM

Využívať vzduch ako zdroj energie je nielen jednoduché, ale aj veľmi efektívne. Energia z okolitého prostredia je totiž bezplatná. Preto sú tepelné čerpadlá vzduch/voda ideálnym riešením vykurovania či prípravy teplej vody pre každú domácnosť. Dokážu totiž odoberať tepelnú energiu, ktorá je obsiahnutá v okolitom prostredí (vzduchu) a účinne ju ďalej odovzdať do vykurovacej sústavy. Pri správnom návrhu takéhoto systému môže domácnosť ušetriť až dve tretiny nákladov na vykurovanie.

Výrobou tepelných čerpadiel sa dlhodobo zaoberá aj značka Vaillant. Proces výroby a používané komponenty zaručujú ich vysokú kvalitu a životnosť. Najnovším prírastkom medzi tepelnými čerpadlami tejto značky je aroTHERM vzduch/voda.

Na vykurovanie, chladenie i ohrev teplej vody

Nadčasový dizajn tepelného čerpadla aroTHERM
Nadčasový dizajn tepelného čerpadla aroTHERM

Nové monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s výkonom 8 a 11 kW udržiava vysoký tepelný komfort v interiéri. Svoj výkon prispôsobuje vonkajšej teplote, konkrétnym požiadavkám zákazníka, ako aj podmienkam vykurovacej sústavy. V zime slúži na vykurovanie, v letnom období zas na aktívne chladenie. Prostredníctvom zásobníka geoSTOR dokáže navyše rýchlo a ekonomicky ohriať dostatok teplej vody pre ktorúkoľvek domácnosť. Systém sa skladá z jednotky pre vonkajšiu inštaláciu a vnútorných modulov pre jednoduché začlenenie čerpadla do vykurovacieho systému. Zostavu možno doplniť 4 typmi hydraulických modulov, a to univerzálnym modulom s integrovanou riadiacou jednotkou, akumulačným vyrovnávacím zásobníkom s objemom 40 litrov, oddeľovacím výmenníkom alebo modulom pre doplnkový ohrev pomocou elektrického vyhrievacieho telesa s výkonom 6 kW. Súčasťou základnej zostavy je aj inteligentný regulátor calorMATIC 470 a riadiaca jednotka, ktorá sa však používa len vtedy, ak nie je v systéme zapojený univerzálny hydraulický modul, v ktorom je riadiaca jednotka už priamo integrovaná.

Mimoriadne tiché tepelné čerpadlo

Rez tepelného čerpadla aroTHERM
Rez tepelného čerpadla aroTHERM

Tepelné čerpadlo aroTHERM je energeticky efektívne zariadenie, ktoré znižuje náklady na energiu a zvyšuje cenu nehnuteľnosti. Vyhovuje väčšine požiadaviek v súčasnosti navrhovaných vykurovacích sústav, avšak výstupná teplota až 63°C umožňuje jeho využívanie aj v existujúcich vykurovacích systémoch. Tepelné čerpadlo značky Vaillant má nadčasový a priestorovo úsporný dizajn, preto sa hodí do akéhokoľvek exteriéru. Vonkajšia jednotka vďaka svojej inovatívnej konštrukcii zabezpečuje mimoriadne tichú a bezpečnú prevádzku, takže sa netreba obávať nadmerného hluku. Zákazníci tiež určite ocenia jednoduchý spôsob obsluhy tepelného čerpadla s prehľadným a zároveň intuitívnym ovládaním.

Jednoduchá inštalácia, ľahká údržba

Detail tepelného čerpadla aroTHERM
Detail tepelného čerpadla aroTHERM

Tepelné čerpadlo aroTHERM je systémom budúcnosti, ktorý v maximálnej miere využíva obnoviteľné zdroje energie. Účinnosť triedy A je u tohto tepelného čerpadla dokonca až o 35 % väčšia ako majú porovnateľné tepelné čerpadlá. Okrem množstva zaujímavých funkcií vyniká tiež jednoduchou inštaláciou a ľahkou manipuláciou, vďaka čomu nemajú inštalatéri s jeho pripojením v domácnosti ani najmenší problém. K skráteniu času montáže prispieva celý rad bohatého príslušenstva. Vonkajšia jednotka, jednoducho prepojená s modulom vo vnútri objektu, sa najčastejšie napája priamo na systém vykurovania a ohrevu teplej vody. V prípade potreby sa pri niektorých typoch vykurovacích sústav dopĺňa malá vyrovnávacia nádoba, ktorá optimalizuje chod tepelného čerpadla. Údržba samotného systému či jeho servis sú rovnako nenáročné ako jeho inštalácia.

 

Viac informácií získate na www.vaillant.sk.

 

11.2. 2014

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
PROSPEKTA s.r.o.
Dni drevostavieb
A-INVENT
JOYCE 1-2-3 Spojeno
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   TČ vzduch-voda
 
created by: CTS Europe s.r.o.
X